Kur'an-ı Kerim Meali Yarışması

KÜLTÜR & SANAT - 02.12.2012 20:11
İstanbul'da Kur'an'ı Anlama Platformu tarafından düzenlenen ''meal'' yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.

Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri verildi. Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde yapılan ödül töreninde konuşan Kur'an'ı Anlama Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Halit Mollaoğlu, yarışmanın bu yıl 4'üncüsünün düzenlendiğini belirtti. Günümüz dünyasında sıradan insanların sözlerinin bile merak edildiği halde insanların Kur'an'a ilgisiz kaldığını ileri süren Mollaoğlu, ''Kur'an'ı hakkıyla okumak ve onu anlamaya çalışmak ayrım yapmadan her ayete kesinlikle itaat etmek gerekiyor'' dedi.

Mollaoğlu, 37 şehir merkezinde bu yarışmayı yaptıklarını ifade ederek, Kuran'ı anlamak gerektiğini vurguladı.

'MÜSLÜMANLARI KUR'AN-I KERİME'E ÇAĞIRIYORUZ'

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır da, ayetlerle Kuran okumanın önemini anlattı. İçki ve kumardan uzak kalmak gerektiğini ayetlerle anlatan Bayındır, ''Türkiye'de Müslümanları Kuran'a Kerim'e çağırıyoruz. Yahudiler'i Tevrat'a, Hıristiyanlar'ı da İncil'e çağırıyoruz. Kur'an-ı Kerim'den önce birçok şey kabul edilmiş ve öncelikli hale gelmiş'' dedi.

Konuşmaların ardından yarışmada Türkiye ve İstanbul'da dereceye giren yaklaşık 20 kişiye umre ve altın ödülleri verildi. Hafız-ilahiyat fakültesi mezunu kategorisinde Merve Kübra Baş birinci, Mehmet Özdemir ikinci, Murat Dinler üçüncü oldu.

Yarışmanın 'diğer' kategorisinde ise Şeyma Ünal birinci, İbrahim Kaya ikinci, Rukiye Hacıoğlu üçüncü oldu.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
 
Görüş,önerileriniz ve yorumlarınız değerlidir. yorum sahipleri yazdıkları her yorumdan sorumludur
yorumlarınızda hukuka aykırı cümleler kullanmak şahıs veya kurumlara kişilik hakaretinde bulunmak cezai işlem gerektirir.


Yorumlar Yükleniyor..