Suriye'de Zulüm Giderek Artıyor

KÜLTÜR & SANAT / ŞANLIURFA - 15.09.2012 15:52
Şanlıurfa'da Köklüdeğişim Dergisi tarafından düzenlenen Suriye konulu Konferansta Suriye halkının maruz kaldığı işkenceler dile getirildi.

ŞANLIURFA - Yenişehir Çamlık salonunda Köklüdeğişim Dergisi tarafından \'Suriye halkı ne istiyor? Biz ne yapmalıyız? Konulu bir konferans düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu konferansa konuşmacı olarak Köklü Değişim Dergisi yazarlarından Cevher Kara katıldı.

 

Suriye'de zulmün giderek arttığını belirten Kara, \'Yaklaşık iki yıldır Suriye ile yatıp Suriye ile kalkıyoruz. Gündüz onu, akşam onu ve sabah yine onu konuşuyoruz. Günler uzuyor, zulüm ise her gün şiddetini artırarak devam ediyor. Suriye'de kardeşlerimiz ve bacılarımız sadece Rabbimiz Allah'tır, Resulümüz Muhammed'tir (s.a.v) dedikleri için katlediliyorlar\' dedi.

 

Suriye'de hedef gözetilmeksizin saldırılar yapıldığını söyleyen Kara, \'Bu katliamlar normal katliamlar değildir. Hedef gözetmeksizin sıkılan kurşunlarla ve atılan bombalarla ölenlerin şanslı sayıldığı bir katliamdan bahsediyoruz. İşkence görmeksizin ölenlerin şanslı sayıldığı bir katliamdan bahsediyoruz. Tecavüze uğramadan şehit edilen bacılarımızın şanslı sayıldığı bir katliamdan bahsediyoruz\' şeklinde konuştu. (Mehmet Demir - İLKHA)

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
 
Görüş,önerileriniz ve yorumlarınız değerlidir. yorum sahipleri yazdıkları her yorumdan sorumludur
yorumlarınızda hukuka aykırı cümleler kullanmak şahıs veya kurumlara kişilik hakaretinde bulunmak cezai işlem gerektirir.


Yorumlar Yükleniyor..