Pamuk Sorumlu Denetçi Belgesi Eğitimleri Başladı

GÜNCEL / MERSİN - 31.07.2012 12:56
Tarsus Ticaret Borsası Başkanlığı, ''Pamuk Sorumlu Denetçi'' eğitim kursunun başladığını bildirdi.

MERSİN - Yaklaşan pamuk hasadına ilişkin açıklama yapan Ticaret Borsası Başkanı Bekir Kaya, pamukların kontrolüne dair tüzük hükümleri gereğince preslenmek üzere çırçırlanacak çiğitli (kütlü) pamuklar ile preslenmiş veya preslenecek mahlıç pamuklarına, çırçırlama ile iplik imalatı esnasında meydana gelen pamuk lifi döküntülerine ve linter pamuklarına ihracat, ithalat ve iç piyasada uygulanacak kontrol şekillerine, çırçır prese fabrikaları ve Pamuk Sorumlu Denetçisinin taşıması gereken asgari şartlara, bunların hak ve sorumluluklarına ilişkin düzenlemeleri kapsayan kursun 3 gün süreceğini belirtti.

 

Pamuk Sorumlu Denetçi belgesinin geçerlilik süresinin 4 yıl olduğu ve her 3 yılda Bölge müdürlüğünce uzatılacağı belirtilirken, eğitimin, Ekonomi Bakanlığı tarafından Mersin Güney Anadolu Bölge Müdürlüğünce düzenlendiği ve eğitimin Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Ünal, Grup Başkan yardımcıları Vasfi Keskin ve Tuğrul Kılıç tarafından verildiği ifade edildi.

 

Eğitim kursuna Tarsus'tan çırçır işletme sahibi üyeler ile bu eğitimden faydalanmak isteyen toplam 30 kişi katıldığı bildirildi. (A. Hakim Kurt - İLKHA)

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
 
Görüş,önerileriniz ve yorumlarınız değerlidir. yorum sahipleri yazdıkları her yorumdan sorumludur
yorumlarınızda hukuka aykırı cümleler kullanmak şahıs veya kurumlara kişilik hakaretinde bulunmak cezai işlem gerektirir.


Yorumlar Yükleniyor..