Şeyh Halil Hamidi Kuran Kursu Açıldı

GÜNCEL / BATMAN - 02.01.2012 15:44
Gercüş'ün Kayapınar Beldesinde Batman ve Mardin yöresinde tanınan âlimlerden Şeyh Halil Hamidi adına 4 kat ve 60 öğrenci kapasitesine sahip Kuran Kursu açıldı.
BATMAN-Gercüş'ün Kayapınar Beldesinde Şeyh Halil Hamidi Kuran Kursu açılışı yapıldı. Açılışa Batman İl Müftüsü Hasan Çağlar ve çevre il ve ilçelerden çok sayıda müftü ve âlimler katıldı.

Yapımına 2011'de başlanan Kuran Kursu süratle bitirildi. Eskiden ilim ve irfan merkezi olan Kayapınar (Aynkaf) Batman ve Mardin yöresinde tanınan âlimlerden Şeyh Halil Hamidi'nin vefatından sonra önemli faaliyetler duraksadı.

Şeyh Abdullah Hamidi tarafından babası adına yapılan Kuran kursu yeniden bu hizmeti ifa edecek görünüyor. 4 kat ve 60 öğrenci kapasitesine sahip olan Kuran Kursunda Kuranı Kerim, Kuran ilimleri, tecvit, fıkıh, nahiv ve sarf ilimleri okutulacak.

Açılışına il müftüsü Hasan Çağlar'ın yanı sıra çevre il ve ilçelerden çok sayıda müftü ve âlimler katıldı. Açılışta Kuranı Kerim tilavetinden sonra il müftüsü Hasan Çağlar'ın Kuranın önemini vurgulayan konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Mevlit okunmasıyla açılış programı sonra erdi. Açılış şeyh Halil Hamidi'nin vefat tarihine denk getirildi ve geleneksel mevlit programı açılış ile birleştirildi.

Yusuf Dursun-İLKHA

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/images/photo/31215.jpg

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/images/photo/31216.jpg

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/images/photo/31217.jpg

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/images/photo/31218.jpg

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
 
Görüş,önerileriniz ve yorumlarınız değerlidir. yorum sahipleri yazdıkları her yorumdan sorumludur
yorumlarınızda hukuka aykırı cümleler kullanmak şahıs veya kurumlara kişilik hakaretinde bulunmak cezai işlem gerektirir.


Yorumlar Yükleniyor..