CHP'nin Başörtüsü Tavrı, Ufuk Uras'ı Çıldırttı

GÜNCEL / ANKARA - 29.10.2013 10:38
ÖDP’nin eski Genel Başkanı ve bağımsız milletvekili Ufuk Uras, CHP'li vekillerin başörtüsüyle meclise girecek olan kadın milletvekillerine engel olacağıyla ilgili demeçlerine sert cevap verdi: HDP ve BDP'nin bütün vekillerini ilk Genel Kurula başörtüsüyle gelerek siyasi edepsizliğe karşı açık tavır almaya davet etti.
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP)'nin eski Genel Başkanı ve milletvekili Ufuk Uras, CHP'li vekillerin başörtüsüyle meclise girecek olan kadın milletvekillerine engel olacağıyla ilgili demeçlerine twitter üzerinden kapak gibi bir cevap yazdı.

Uras, Twitter'dan yaptığı açıklamada, ' CHP başörtülü vekile itiraz edecekmiş, tüzükte böyle bir hüküm mü var, hani yasaklara karşıydınız? insanda biraz utanma, sıkılma olur.

HDP ve BDP'nin bütün vekillerini ilk Genel Kurula başörtüsüyle gelerek siyasi edepsizliğe karşı açık tavır almaya davet ediyorum.
 
Başörtüsü laikliğe aykırıdır" gibi zır cahilce bir cümleyi kurabilenlerin aldığı hiçbir diplomanın geçerliliği yoktur.' dedi. 

 

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
 
Görüş,önerileriniz ve yorumlarınız değerlidir. yorum sahipleri yazdıkları her yorumdan sorumludur
yorumlarınızda hukuka aykırı cümleler kullanmak şahıs veya kurumlara kişilik hakaretinde bulunmak cezai işlem gerektirir.


Yorumlar Yükleniyor..