29 Kasım 2014
Cumartesi

Tarsus`ta `Kur`an Kursları Kardeş Oldu` Projesi

Tarsus Müftülüğüne bağlı Merkez, belde ve köylerde bulunan Kur`an kursları arasında başlatılan `Kur`an Kursları Kardeş Oldu` projesi uygulaması devam ediyor.
Eklenme : 01 Mart 2012 Perşembe 16:53:00
MERSİN - Tarsus Müftülüğüne bağlı Kur`an Kurslarındaki kaynaşmayı artırmak için, ilçedeki Kur`an Kursları birbirleri ile kardeş yapılıyor.


 
Tarsus Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen ve Kur`an kurslarının bir araya geldiği etkinlikte konuşan Tarsus İlçe Müftüsü Abdulkerim Akbaba, "Peygamberimiz, Mekke den Medine`ye hicret ettikten sonra Mekkelilerle Medinelileri kardeş ilan etmişti. Tarsus`ta Kur`an kurslarının karşılıklı kardeş ilan edilmesiyle bu uygulamanın meyveleri alınmaya başladı" dedi.


 
Yapılan ziyaretleşmenin önemi hakkında konuşan Tarsus İlçe Müftüsü Abdulkerim Akbaba, kardeş Kur`an kursları arasında yapılan karşılıklı kaynaşma ziyaretlerinin kurslar arasındaki samimiyeti, birlik ve beraberlik duygusunu geliştirdiğini, insanların birbirini ötekileştirmeden empati kurarak anlamaya çalıştıklarını bildirdi.


 
Kur`an kurslarının bir araya geldiği etkinliğe, Merkez kız Kur`an kursu ile Fevzi Çakmak mahallesi, Lütfiye Ercan, Şehitler Cami ile Yunus Emre Mahallesi Ramazan Bayram Kur`an kursu öğretici ve öğrencileri katıldı.
 
A. Hakim Kurt - İLKHA
 
 

DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
YAZARLAR
Tüm Yazarlar