Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

16 Nisan 2014
Çarşamba
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
TEM`de iki TIR çarpıştı

Suriye`de Zulüm Giderek Artıyor

Şanlıurfa`da Köklüdeğişim Dergisi tarafından düzenlenen Suriye konulu Konferansta Suriye halkının maruz kaldığı işkenceler dile getirildi.
Eklenme : 15 Eylül 2012 Cumartesi 15:52:03

ŞANLIURFA - Yenişehir Çamlık salonunda Köklüdeğişim Dergisi tarafından \"Suriye halkı ne istiyor? Biz ne yapmalıyız? Konulu bir konferans düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu konferansa konuşmacı olarak Köklü Değişim Dergisi yazarlarından Cevher Kara katıldı.

 

Suriye`de zulmün giderek arttığını belirten Kara, \"Yaklaşık iki yıldır Suriye ile yatıp Suriye ile kalkıyoruz. Gündüz onu, akşam onu ve sabah yine onu konuşuyoruz. Günler uzuyor, zulüm ise her gün şiddetini artırarak devam ediyor. Suriye`de kardeşlerimiz ve bacılarımız sadece Rabbimiz Allah`tır, Resulümüz Muhammed`tir (s.a.v) dedikleri için katlediliyorlar\" dedi.

 

Suriye`de hedef gözetilmeksizin saldırılar yapıldığını söyleyen Kara, \"Bu katliamlar normal katliamlar değildir. Hedef gözetmeksizin sıkılan kurşunlarla ve atılan bombalarla ölenlerin şanslı sayıldığı bir katliamdan bahsediyoruz. İşkence görmeksizin ölenlerin şanslı sayıldığı bir katliamdan bahsediyoruz. Tecavüze uğramadan şehit edilen bacılarımızın şanslı sayıldığı bir katliamdan bahsediyoruz\" şeklinde konuştu. (Mehmet Demir - İLKHA)


DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.