Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

16 Nisan 2014
Çarşamba
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
Suriye sınırda çatışma: 1 ölü
Anasayfaya Dön Güncel
Yazı Boyutu : 12 14 16

Şeyh Halil Hamidi Kuran Kursu Açıldı

Gercüş`ün Kayapınar Beldesinde Batman ve Mardin yöresinde tanınan âlimlerden Şeyh Halil Hamidi adına 4 kat ve 60 öğrenci kapasitesine sahip Kuran Kursu açıldı.
Eklenme : 02 Ocak 2012 Pazartesi 15:44:00
BATMAN-Gercüş`ün Kayapınar Beldesinde Şeyh Halil Hamidi Kuran Kursu açılışı yapıldı. Açılışa Batman İl Müftüsü Hasan Çağlar ve çevre il ve ilçelerden çok sayıda müftü ve âlimler katıldı.

Yapımına 2011`de başlanan Kuran Kursu süratle bitirildi. Eskiden ilim ve irfan merkezi olan Kayapınar (Aynkaf) Batman ve Mardin yöresinde tanınan âlimlerden Şeyh Halil Hamidi`nin vefatından sonra önemli faaliyetler duraksadı.

Şeyh Abdullah Hamidi tarafından babası adına yapılan Kuran kursu yeniden bu hizmeti ifa edecek görünüyor. 4 kat ve 60 öğrenci kapasitesine sahip olan Kuran Kursunda Kuranı Kerim, Kuran ilimleri, tecvit, fıkıh, nahiv ve sarf ilimleri okutulacak.

Açılışına il müftüsü Hasan Çağlar`ın yanı sıra çevre il ve ilçelerden çok sayıda müftü ve âlimler katıldı. Açılışta Kuranı Kerim tilavetinden sonra il müftüsü Hasan Çağlar`ın Kuranın önemini vurgulayan konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Mevlit okunmasıyla açılış programı sonra erdi. Açılış şeyh Halil Hamidi`nin vefat tarihine denk getirildi ve geleneksel mevlit programı açılış ile birleştirildi.

Yusuf Dursun-İLKHA


http://www.ilkehaberajansi.com.tr/images/photo/31215.jpg

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/images/photo/31216.jpg

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/images/photo/31217.jpg

http://www.ilkehaberajansi.com.tr/images/photo/31218.jpg

DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.