Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

17 Nisan 2014
Perşembe
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
PKK, Eski Belediye Başkanı ile Birlikte 4 Kişiyi Kaçırdı
Anasayfaya Dön Güncel
Yazı Boyutu : 12 14 16

SSK prim indirimi süresi ile ilgili açıklama

Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, önceki gün süresi uzatılan sigorta primleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Eklenme : 16 Temmuz 2013 Salı 14:42:01
VAN - Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'ndan (VSMMMO) yapılan açıklamada, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun ilgili maddesi gereği özel sektöre ait işyerlerinde sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden ilave puan ve uygulama süresi hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı'nın 14 Temmuz 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayımlandığını belirtildi.


Açıklamanın devamında, "Bu teşvik kararında 10 ve üzerindeki sigortalı çalıştıran özel sektöre ait işyerleri yararlanır. Bakanlar Kurulu Malullük, yaşlılık ve ölüm sigorta primi işveren hissesinde 5 puanlık prim teşvikine ilave olarak, sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanmak üzere 6 puan ilave edilmek suretiyle, sigorta primi teşviki Temmuz 2013 tarihinden itibaren uygulanacaktır. Uygulanacak olan teşvik süresi 5 yıl süreyle 31.12.2018 tarihine kadar devam edecektir" denildi.


Teşvikten yararlanması için primlerin süresinde ödenmesi gerektiğini hatırlatan açıklamada, ayrıca yapılan kontrol ve denetimlerde, çalıştırdığı kişilerin sigortalı olarak bildirilmediği veya bildirilen sigortalının fiilen çalışmadığının tespit edilmesi halinde, bu işverenler bir yıl süreyle teşvikten yararlanamaz uyarısında bulunuldu. (Nihat Bozkurt - İLKHA)

DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.