Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

19 Nisan 2014
Cumartesi
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
Türkiye genelinde hava durumu
Anasayfaya Dön Güncel
Yazı Boyutu : 12 14 16

Pamuk Sorumlu Denetçi Belgesi Eğitimleri Başladı

Tarsus Ticaret Borsası Başkanlığı, ``Pamuk Sorumlu Denetçi`` eğitim kursunun başladığını bildirdi.
Eklenme : 31 Temmuz 2012 Salı 12:56:03

MERSİN - Yaklaşan pamuk hasadına ilişkin açıklama yapan Ticaret Borsası Başkanı Bekir Kaya, pamukların kontrolüne dair tüzük hükümleri gereğince preslenmek üzere çırçırlanacak çiğitli (kütlü) pamuklar ile preslenmiş veya preslenecek mahlıç pamuklarına, çırçırlama ile iplik imalatı esnasında meydana gelen pamuk lifi döküntülerine ve linter pamuklarına ihracat, ithalat ve iç piyasada uygulanacak kontrol şekillerine, çırçır prese fabrikaları ve Pamuk Sorumlu Denetçisinin taşıması gereken asgari şartlara, bunların hak ve sorumluluklarına ilişkin düzenlemeleri kapsayan kursun 3 gün süreceğini belirtti.

 

Pamuk Sorumlu Denetçi belgesinin geçerlilik süresinin 4 yıl olduğu ve her 3 yılda Bölge müdürlüğünce uzatılacağı belirtilirken, eğitimin, Ekonomi Bakanlığı tarafından Mersin Güney Anadolu Bölge Müdürlüğünce düzenlendiği ve eğitimin Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Ünal, Grup Başkan yardımcıları Vasfi Keskin ve Tuğrul Kılıç tarafından verildiği ifade edildi.

 

Eğitim kursuna Tarsus`tan çırçır işletme sahibi üyeler ile bu eğitimden faydalanmak isteyen toplam 30 kişi katıldığı bildirildi. (A. Hakim Kurt - İLKHA)


DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
YAZARLAR
Tüm Yazarlar
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.