Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

19 Nisan 2014
Cumartesi
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
Bitlis`te dün kaybolan çocukların cesetlerine ulaşıldı
Anasayfaya Dön Güncel
Yazı Boyutu : 12 14 16

LİHKAB'ın Tanıtımı Yapıldı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 165. Kuruluş yıldönümünde Lisanslı Harita Kadastro Bürolarının (LİHKAB) tanıtımı yapıldı‏.
Eklenme : 23 Mayıs 2012 Çarşamba 18:28:02

BATMAN - Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 165. Kuruluş Yıldönümü, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Sinan Fidan, Vali Yardımcısı Bülent Uygur, Vali Yardımcısı Mustafa Adil Tekeli, Beşiri Kaymakamı Üzeyir Yılmaz, Belediye Başkan ve temsilcileri, Kadastro İl Müdürü Fatih Ata, Tapu Müdürü Mecit Karataş, Kurum Müdürleri, LİHKAB Yetkilisi Hikmet Bahşi, yapı denetim firma temsilcileri, Harita Mühendisler Odası ve Mimarlar Odası temsilcilerinin katılımlarıyla LİHKAB'ların tanıtımı kapsamında Malikane tesislerinde kutlandı.

 

Kadastro İl Müdürü Fatih Ata, daha önce Kadastro İl Müdürlüğü tarafından yapılmakta olan aplikasyon, parselin yerinde gösterilmesi, yol sınır tespiti, bağımsız bölümün tespiti, hatalı bağımsız bölümün düzeltme işlemi, cins değişikliği, irtifak hakkı tesisi ve terkini, birleştirme, vaziyet planı, bağımsız bölüm planı, bina aplikasyonu işlemlerinin LİHKAB'lara devredildiğini belirtti ve LİHKAB hakkında izleyicilere ayrıntılı bir sunum yaptı.

 

Sunumun ardından katılımcılarla beraber yemek yenildi. Yemek esnasında katılımcılar arasında bilgi alışverişleri yapıldığı gözlendi. (Halid Coşkun - İLKHA)


DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
YAZARLAR
Tüm Yazarlar
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.