Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

21 Nisan 2014
Pazartesi
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
Kahramanmaraş`da deprem
Anasayfaya Dön Güncel
Yazı Boyutu : 12 14 16

Kur`an İlimleri ve Meal Sınavı Cevap Anahtarı Açıklandı

Kuran Nesli Platformu, 20 Kasım Pazar günü yapılan sınavın cevap anahtarını açıklayarak, platformun internet sitesinde yayınlandı.
Eklenme : 25 Kasım 2011 Cuma 10:33:00
BATMAN - Kur`an Nesli Platformunun 21 ilde kurulan 53 sınav merkezinde yapılan Umre ödüllü Kur`an İlimleri ve Meal yarışması sınavının cevap anahtarı açıklandı.

Kuran Nesli Platformu 20 Kasım Pazar günü yapılan Kuran ilimleri ve Meal yarışmasının cevap anahtarının, sınav merkezlerinin tamamından optik formları platform merkezine ulaştıktan sonra açıklandı ve Kuran Nesli Platformu Sitesinde yayınlandı.

Sınavın bütün merkezlerde manevi bir havada başarılı ve sorunsuz geçtiğini belirten platform yetkilileri, "Bundan dolayı da Rabbimize hamd ediyoruz. Ayrıca büyük bir özveri ve fedakârlık örneğini göstererek sınavın gerçekleşmesine katkı sunan tüm Kuran hadimlerine platform adına teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun ve bu kutsal hizmeti kendilerinden kabul etsin" ifadelerine yer verdiler.

Kuran ilimleri ve Meal yarışmasının cevap anahtarı Kuran Nesli Platformu`nun http://www.kurannesliplatformu.com/ sitesinde yayınlandı.

21 ilde kurulan 53 sınav merkezinde yapılan sınavda; binlerce katılımcı A ve B olmak üzere iki kitapçıktan 100 soru karşısında ter dökmüştü. Sınav sorularının 85`i Kur`an-ı Kerim mealinden 15 soru da Dua Yayınevi`nin çıkarmış olduğu `Kuran`la Yaşamak` adlı kitaptan hazırlanmış. Hazırlanan 100 soru için sınav katılımcılarına 2 saat süre tanınmıştı.

Veysi Demir - İLKHA

Cevap Anahtarını İndirmek İçin Tıklayın

 


DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
YAZARLAR
Tüm Yazarlar
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.