Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

19 Nisan 2014
Cumartesi
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
Türkiye genelinde hava durumu
Anasayfaya Dön Güncel
Yazı Boyutu : 12 14 16

İşte Göktürk - 2`nin Özellikleri

TÜBİTAK Başkanı Altunbaşak, ilk milli keşif uydumuz Göktürk - 2 ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Eklenme : 18 Aralık 2012 Salı 20:37:00
TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak , Türkiye `de Ege kıyıları ya da Karadeniz`den bu işin çok iyi yapılabildiğinin test edildiğini bildirdi.


Altunbaşak, Göktürk 2 uydusunun uzaya fırlatma töreninde yaptığı konuşmada, bugün Türkiye`nin uzay teknolojisi için yeni bir sayfa açıldığını söyledi. Türkiye`nin 3. yer gözlem uydusu olan Göktürk 2`nin TSK`nın uydu ihtiyacını karşılamak üzere tasarlandığını ifade eden Altunbaşak, Göktürk 2`nin Türkiye`nin 2. milli yer gözlem uydusu olduğunun da altını çizdi.

Altunbaşak, Göktürk 2`nin 15 gigabyte resim depolama kapasitesine sahip ve 20 km`lik kare şeklinde fotoğrafların alınabildiği özelliklere sahip olduğunu dile getirdi.

Yazılımların yüzde 100`nü donanımın yüzde 80`ni Türkiyeli mühendisler yaptı.

 

DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
YAZARLAR
Tüm Yazarlar
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.