Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

20 Nisan 2014
Pazar
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
Türkiye genelinde hava durumu
Anasayfaya Dön Güncel
Yazı Boyutu : 12 14 16

"Haksızlığa Karşı Susan Dilsiz Şeytandır"

İHH Şanlıurfa Gönüllüleri, Gaziantep'te başörtüsü ile okumak isteyen kızına destek verdiği için anne Güllü Çevik'e verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasını kınadı.
Eklenme : 20 Mayıs 2012 Pazar 14:48:02

ŞANLURFA - İHH Şanlıurfa İl Koordinatörü Behçet Atilla tarafından yapılan açıklamada, Gaziantep Şehitkamil İMKB İlköğretim Okul öğrencisi Şüheda Çevik'in annesi Güllü Çevik'e kızının eğitim hakkını araması nedeniyle Gaziantep adliyesi 18. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasının tam anlamıyla bir hukuk skandalı ve aynı zamanda acziyet ve zulmün itirafı olduğu vurgulandı.

 

Bunun ve benzeri kararların 28 Şubat zihniyetinin son çırpışları olduğu ifade edilen açıklamada, "Ancak siyasi iktidarın Müslüman halkın daha çok mağdur edilmemesi için bu konuda ciddi önlemler alması gerekmektedir. Aksi takdirde halk kendilerine ağır bir fatura çıkarabilir. Hem çocuğun okuma özgürlüğünü elinden alacaksınız hem de annesine ceza vereceksiniz. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Üst mahkemenin kararı bozarak bu hukuksuzluğun önüne geçmesi gerekir" denildi.

 

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Sırf inancının gereği olan başörtüsünden dolayı bu zulme maruz kalan bacılarımıza, kardeşlerimize, kızlarımıza yeteri desteği vermeyenlerin Allah (cc) huzurunda vebalde kalacağına inanıyoruz. Zulüm karşısında susmanın dilsiz şeytan olma gibi bir sonucu var. Bu noktadan hareketle Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) bu zulme sessiz kalmamaları, bir araya gelerek meşru hakları olan protesto ve yürüyüşler tertipleyerek hep birlikte seslerini yükseltmeleri gerekmektedir" (A. Uğurlu - İLKHA)


DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
YAZARLAR
Tüm Yazarlar
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.