Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

20 Nisan 2014
Pazar
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
Türkiye genelinde hava durumu
Anasayfaya Dön Ramazan
Yazı Boyutu : 12 14 16

Erciş HÜDA PAR`dan iftar

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR )Erciş ilçe teşkilatı, ilçenin ileri gelenlerinin katılımıyla bir iftar programı düzenledi.
Eklenme : 02 Ağustos 2013 Cuma 22:21:00
Güncelleme 02 Ağustos 2013 Cuma 23:55:34
VAN - Bir düğün salonunda düzenlen iftar programına, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, HÜDA PAR Van İl Başkanı Avukat Rasim Sayğın, ilçe Teşkilatları, parti üyeleri, ilçenin kanaat önderleri ve ileri gelenleri katıldı.
 
Program, Kur`an`ı Kerim tilaveti ile başladı.
 
İftar öncesi bir konuşma yapan HÜDA PAR Erciş İlçe Teşkilatı Başkanı Musa Demir, parti programlarının insani ve İslami olduğuna vurgu yaparak, "Dolayısıyla insani ve İslami ilkeleri topluma hâkim kılma programıyla yola çıkmış bir partiyiz. Parti olarak iyi bir tabana sahibiz, iyi bir teşkilatlanmamız var. Çalışmalarımız artarak devam ediyor" diyerek Ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
 
Okunan akşam ezanının ardından iftarlar açıldı.
 
İftar sonrası bir konuşma yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz da Kürt sorununa değinerek, "Bu bölgede insanlar iki kimlikten dolayı zulme uğradılar. Birincisi Müslüman oldukları için, ikincisi de Kürt oldukları için. Kürt sorununun temelinde İslam`ın referans alınmaması yatmaktadır. Biz HÜDA PAR olarak bu sorunun İslam`la çözüleceğine inanıyoruz. Mademki bu toplum İslam`dan uzaklaştırıldı ve ifsada uğradı, o halde biz de İslam`ı bu topluma yeniden aşılayarak, bu toplumun manevi değerlerini onaracağız" şeklinde konuştu. (Fırat Arslan-İLKHA)

DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
YAZARLAR
Tüm Yazarlar
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.