Mobil Sitene Ekle Künye Temsilcilikler Abonelik Arşiv Video Galeri Foto Galeri Reklam Haber Gönder 1. Sayfalar Doğru Gazete İletişim Arapça

20 Nisan 2014
Pazar
Ana SayfaGüncelDünyaEkonomiAile & SağlıkKültür & SanatBilim & Teknolojiİlim & İrfanDoğruhaberDoğrugençÇ. MakalelerRöportajİslam ve HayatEtkinliklerAnalizAraştırmaAyetYazı DizisiRehberlikHutbeFıkıh KöşesiHaber YorumOkur KöşesiRamazanZ. Mektup VarHadisKitap
Son Dakika
Türkiye genelinde hava durumu
Anasayfaya Dön Güncel
Yazı Boyutu : 12 14 16

DKHB: "Araç ihalesinde kamu zararı çıkmadı"

Diyarbakır İli Kamu Hastaneler Birliği (DHKB), bir gazetede araç ihalesi ile ilgili çıkan haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Eklenme : 31 Ekim 2013 Perşembe 20:15:02

DİYARBAKIR - Diyarbakır İli Kamu Hastaneler Birliği (DHKB), araç ihalesi ile ilgili bir gazetede çıkan haberi yalanladı. Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, Yolsuzluk musluğunu kapattığımız için birilerinin kendilerini asılsız haberlerle karalamaya çalıştığını ileri sürdü.

 

Araç ihalesi ile ilgili bir gazetede çıkan son haberden ötürü açıklama yapan Kurtoğlu, Diyarbakır Şoförler Odası'nın 540 bin TL olarak belirlediği rayiç bedeline istinaden kendilerinin ihaleyi 525 bin TL'ye gerçekleştiklerini belirtti.

Kurtoğlu, "Rapor bir bütün olarak yazılmamıştır. Kamu zararı kısmı bilinçli bir şekilde yazılmayıp kurum ve şahısım hedef gösterilmiştir. Bizim kurumumuzda hemen her gün açık ihaleler yapılmaktadır. Her düşünceden, her fikirden insanlar rahatlıkla bu ihalelere iştirak edebilmektedirler. Kanuni ve yasal perspektifte ihale şartlarını taşıyan herkes siyasi görüşleri ile değil, belgeleri ile müracaat ediyor." dedi.

 

Kurtoğlu son olarak, Mülkiye Başmüfettişi tarafından yapılan inceleme sonucundan da, kamu zararının bulunmadığı sonucunun çıktığını bildirdi. (Yakup Moğulgani - İLKHA)


DİĞER HABERLER
SON DAKİKA
Tümü
YAZARLAR
Tüm Yazarlar
Van

REHBER TV       İLKHA       İNZAR       KELHAAMED       NİSANUR       DUA      SÖZ VE KALEM      ÖZLEM AJANS     

Yavuz Selim Mh. Mehmetçik sk. no:71 kat:2 Esenler/İstanbul Tel: (0212) 562 60 06 Fax: (0212) 562 60 16 Email: web@dogruhaber.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.